O restauracji

O restauracji

GORĄCA RESTAURACJA HISZPAŃSKA TYLKO W POZNANIU

Świat Tapasów

Tapas to nie tylko malutka przekąska serwowana Hiszpanii do kieliszka domowego wina czy szklanki lokalnego piwa.
To także sposób spędzania czasu na spotkaniach z przyjaciółmi i wspólnym smakowaniu rozmaitych potraw.
Tapas to niekiedy cała noc w miłym towarzystwie i przyjemnej atmosferze lokalu.

Jest wręcz rytuałem spotkać się ze znajomymi między 10:00 a 11:00 rano na krótką śniadaniową pogawędkę przy almnerzo, kawie i kawałku pieczywa maczanego w oleju z oliwek. W środku dnia – między 13:30 a 15:00 wypada czas na la Amidę – generalną próbę kulinarnego przebiegu dnia. Zawsze rozpoczyna się ona od wytrawnego wina Fino Sherry oraz przystawek. Główne danie to ryba lub mięso podawane z białym pieczywem oraz odpowiednio dobrane wino, a na deser – deska hiszpańskich serów lub słodkości.

Między godziną 17:00 a 18:30 ma miejsce merienda – rodzaj podwieczorku, a późnym wieczorem, bo ok. 22:00 po alkoholowym tournee jada się niedużą kolację – la cena, po której najczęściej przechodzi się do baru, gdzie barman zaprasza na smakowite trunki wieńczące koniec dnia. Zapraszamy do naszego ogródka na nowe letnie menu i letnie drinki!

Pomysł na naszą restaurację zrodził się w 1967 roku właśnie z tej hiszpańskiej kultury spędzania dnia, podczas którego zawsze znajdzie się czas na para pikar, czyli coś do przekąszenia. W naszym poznańskim El Mundo de Tapas spotykają się ludzie, którzy kochają rozkoszować się życiem i rozpieszczać zmysł smaku hiszpańskimi daniami.
Wyjątkowość kuchni hiszpańskiej polega na wspaniałym połączeniu smaku, zapachu i koloru. Nie chodzi o to, by najeść się do syta, lecz o to, by razem z przyjaciółmi delektować się nieprzeciętnymi zakąskami przy kieliszku dobrego wina, sherry czy innego ulubionego alkoholu.

El Mundo de Tapas to restauracja, w której zawsze możesz skosztować czegoś nowego i jednocześnie czuć się jak u siebie. To miejsce, w którym czas płynie nieśpiesznie – rano przy wybornej kawie czy płynnej czekoladzie, a wieczorem przy oryginalnych hiszpańskich trunkach. To przestrzeń, w której miło można spędzić czas samemu, w gronie przyjaciół czy też na imprezie – mniej lub bardziej oficjalnej. W szczególne dni można tu bowiem zorganizować przyjęcia okolicznościowe dla rodziny, imprezy dla firm czy duże hiszpańskie eventy w restauracyjnym ogródku. Poza daniami hiszpańskimi oferujemy także dania kuchni polskiej oraz kuchni śródziemnomorskiej.

El Mundo de Tapas sprawi, że hiszpańska kuchnia, smakowana w aurze świateł i gorących rytmów flamenco, wprowadzi Cię w klimat Półwyspu Iberyjskiego. Wystarczy tylko znaleźć się w pobliżu Starego Rynku w Poznaniu…

Zapraszamy!

El Mundo de Tapas

Świat tapasów

Zostańmy w kontakcie

Poznań, Stary Rynek 60

61 852 85 32

tapas@tapas.pl

Media społecznościowe

© El Mundo de Tapas 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Jakub Jaguś – Strony internetowe & Social media
jakubjagus.pl